Последњег дана јануара у нашој школи одржане су две радионице Часлава Манчића, аутора програма „Брзо читање и мудро учење„

Први део радионице бавио се теоретским питањима и тиме зашто је потребно у овом времену, када смо „бомбардовани информацијама“, побољшати брзину читања. И деци и наставницима било би корисно да примењују  иновативне технике памћења и асоцијативног мишљења, како би на тај начин стицали функционална знања.

У другом делу радионице, на конкретном примеру је показано како деца могу да групишу појмове, замисле их у необичним сликама и  себи олакшају памћење наизглед неповезаних појмова.

Учесници радионице су били учитељи, наставници, ученици трећег, четвртог и петог разреда, и чланови секције“Book club“, који су одушевљено учествовали у задатку.

Снежана Драгићевић